Život Už v pěti letech hrál na housle, ale jeho otec neměl pro jeho nadání pochopení.

Bedřich Smetana (1. Zemřel 12.května a byl pohřben na Vyšehradě. Symfonické básně. Fojtíková (Bedřich Smetana, inventář fondu S 217, strojopis, 1984). Bedřich Smetana is one of the foremost Czech composers; his creation is inextricably linked with the building up of an independent Czech music culture. Bedřich Smetana se narodil 2. března 1824 v Litomyšli. List. His father, though not an educated musician, had an innate talent, and encouraged young Bedřich to develop his talents. Jeho zdravotní stav se v následujících letech náhle zhoršil a 20. dubna 1884 musel být převezen do Prahy do ústavu pro duševně choré, kde 12. května 1884 umírá.

Jeho matka Barbora, rozená Lynková, byla dcera panského písaře, při narození Bedřicha jí bylo 29 let.

Young and Gifted. All premieres took place in Prague. Bedřich Smetana is one of the top Czech composers of all time. cyklus Má vlast – Vyšehrad, Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů, Tábor, Blaník; cyklus Švédské písně – Richard III., Valdštýnův tábor, Haakon Jarl; Pražský karneval – nedokončen celý, jen první dvě části – Introdukce, Polonéza

Března 1824 v Litomyšli.

His nationalism expressed itself above all in his operas, but he also wrote symphonic tone poems after the example of Franz Liszt.. One of them, The Moldau, has become a beloved part of the international orchestral repertoire. Bylo mu 43 let, když se Bedřich narodil. 1884) Bedřich Smetana se narodil 2. března 1824 v Litomyšli. Klasika české opery se skutečným provazochodcem! Smetana, born in Litomyšl on March 2, 1824, gave his first piano concert when he was six years old. 3. Janáčkova opera NdB uvádí: Bedřich Smetana – Prodaná nevěsta.

Bedřich Smetana byl pochován na Vyšehradském hřbitově. Po absolvování základní školní docházky šel studovat gymnasium v Plzni. Jeho otec se jmenoval František a pracoval jako sládek v zámeckém pivovaru v Litomyšli.

Dětství V pěti letech začal hrát na malé housličky, později i na klavír, který si velmi oblíbil, protože si na něm mohl hrát své oblíbené melodie.

5.

1824 - 12. Bedřich Smetana Bedřich Smetana se narodil 2.

Bedřich Smetana byl významným českým hudebním skladatelem, dnes známým především cyklem symfonických básní Má vlast a operami Libuše a Prodaná nevěsta. This is a list of operas by the Czech composer Bedřich Smetana (1824–1884). Bedřich Smetana (1824-1884) is remembered chiefly as a Czech nationalistic composer. S. si byl vědom klíčové role opery, ... s. 41–113, jen první část) a O. Čechová–J.

Jump to navigation Jump to search.
List of operas by Bedřich Smetana.


Inscenace režiséra Ondřeje Havelky patří od své premiéry k divácky nejoblíbenějším titulům Opery NdB.

Vyrůstal v obrozeneckém období, aktivně se zúčastnil revolučního dění v roce 1848, jako vlastenec patřil ke generaci umělců Národního divadla.

Spolu s Antonínem Dvořákem, Leošem Janáčkem a Bohuslavem Martinů tvoří klasické čtyřhvězdí doma i ve …

In compliance with his father’s wishes, he began devoting to music at the tender age of four, learning to play the violin and, later on, the piano.

Bedřich Smetana (1824−1884). Bedřich Smetana was born on 2 March 1824 in the Bohemian village of Litomyšl and died on 12 May 1884 in Prague.